PD-50AE-S

PD-50AE-S Odtwarzacz CD/SACD Hi-End Srebrny

Odtwarzacz SACD PD-50AE jest kompatybilny z szeroką gamą nośników i formatów, w tym MQA. Korzystając z rozległej wiedzy Pioneer w zakresie dysków optycznych, jest on wyposażony w oryginalne technologie kontroli odbioru i cichy, antywibracyjny mechanizm napędowy. A dzięki przetwornikowi cyfrowo-analogowemu ESS i dyskretnemu zasilaczowi analogowo-cyfrowemu, PD-50AE może zapewnić studyjną jakość odtwarzania o wysokiej wierności.

4 999,00 zł

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

Działa jako przetwornik cyfrowo-analogowy USB
Oprócz funkcji odtwarzacza SACD/CD, PD-50AE działa również jako przetwornik cyfrowo-analogowy USB, zapewniając doskonały dźwięk. Starannie zaprojektowana jakość wykonania wydobywa pełny potencjał wysokowydajnego przetwornika cyfrowo-analogowego ESS, pozwalając cieszyć się solidnym dźwiękiem pełnym bogatych szczegółów z podłączonych urządzeń USB.

Analogowo-cyfrowy dyskretny układ zasilania
Obwody cyfrowe i analogowe posiadają dyskretne zasilanie. PD-50AE został zaprojektowany z najkrótszym i najbardziej optymalnym stopniem zasilania, a także ścieżką sygnału audio, aby zapewnić czystą i bogatą reprodukcję dźwięku.

Cichy napęd SACD/CD o konstrukcji plastra miodu i doskonałym tłumieniu
Rozległe know-how w zakresie kontroli przetworników optycznych, które Pioneer zdobył w swojej długiej historii, zapewniło PD-50AE niezrównany poziom precyzji odtwarzania płyt.

Konstrukcja o strukturze plastra miodu wokół mechanizmu napędowego – podobna do tej stosowanej do pokrycia mechanicznych komponentów renomowanego modelu Pioneer PD-70AE – pomaga chronić przetwornik cyfrowo-analogowy i inne podzespoły elektroniczne, podczas gdy PD-50AE posiada również nowo opracowaną pływakową konstrukcję montażową napędu.

MQA (Master Quality Authenticated)
MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk oryginalnego nagrania wzorcowego. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony i jest wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać.

Wraz z usługą strumieniowania wysokiej jakości TIDAL, która obsługuje MQA jako część swojego katalogu HiFi tier Masters, rośnie impuls do szerszego zastosowania tej nowej technologii. Katalogi muzyczne niektórych z największych studiów są konwertowane na MQA. PD-50AE zawiera pełny dekoder MQA, który rozwinie plik, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość dźwięku. Na tym poziomie odtwarzania słyszysz to, co artyści stworzyli w studiu.

MQA-CD
Oprócz korzystania z mobilnych serwisów streamingowych,

wymagający audiofil może zakupić zawartość zakodowaną w MQA na nośniku fizycznym, aby cieszyć się nią w domu.

PD-50AE to odtwarzacz CD, który rozpoznaje płyty MQA-CD. Wbudowany dekoder MQA automatycznie odtworzy sygnał wysokiej rozdzielczości słyszany w studiu i potwierdzi go za pomocą sygnatury uwierzytelniającej. Ponadto PD-50AE obsługuje również odtwarzanie plików MQA zapisanych na płytach DVD-R.

Niestandardowe kondensatory elektrolityczne dla wysokiej jakości dźwięku
Niestandardowy kondensator elektrolityczny dla wysokiej jakości dźwięku został wybrany w wyniku wielokrotnych prób odsłuchu dźwięku z płyt SACD i CD. Kondensator wydobywa to, co najlepsze z płyt audio, pozwalając cieszyć się stabilnym, mocnym i dynamicznym dźwiękiem.

Funkcja regulacji zakresu blokady
Funkcja ta umożliwia precyzyjną regulację zakresu blokady przetwornika cyfrowo-analogowego w celu zmniejszenia zniekształceń jitter w sygnale wejściowym. Regulacji można dokonać w sześciu krokach, przy czym domyślnie ustawiony jest zakres 6. Zakresy od 1 do 3 są przeznaczone do precyzyjnego dostrajania przez doświadczonych użytkowników, ze zwiększoną częstotliwością cięć audio.

Filtr cyfrowy
Filtr cyfrowy pozwala cieszyć się trzema rodzajami charakterystyki dźwięku poprzez przełączanie przetwornika cyfrowo-analogowego – “Slow” dla miękkiego i ciepłego dźwięku, “Sharp” dla solidnego i zwartego dźwięku oraz “Short” dla szybkiego i szybkiego dźwięku.

Próbkowanie w górę
Technologia próbkowania w górę podnosi jakość dźwięku CD do poziomu wysokiej rozdzielczości, zapewniając bardziej naturalny i dynamiczny dźwięk.

Anti-Standing Wave Insulator
Izolator Anti-Standing Wave Insulator został opracowany w wyniku wielokrotnych testów odsłuchowych i charakteryzuje się specjalną formą bez równoległych boków wewnątrz, aby zapobiec rezonansowi wnęki. Sprawia to, że lokalizacja dźwięku, barwa i skala są wyraźniejsze, a jednocześnie poprawia się reakcja na szybkie dźwięki.

Specyfikacja PD-50AE-S

PRODUCT ATTRIBUTES
EAN: 4573211158335
Manufacturer number: PD-50AE(S)MGP
Product weight: 13.1 kilograms
AUDIO CODECS & FORMATS
CD formats: CD
CD-R
CD-RW
SACD
MQA-CD
AUDIO INPUTS
USB-B: 1
ENERGY MANAGEMENT
Power consumption (standby): 0.3W
Power consumption: 43W
AUDIO OUTPUTS
Output level & impedance coaxial: 0.5 Vp-p / 75Ω
Output level & impedance RCA: 2.3 Vrms (1 kHz
0 dB) / 100 Ω
Output level optical: -14 to -21 dBm / 660 nm
DIMENSIONS AND WEIGHT
Product height: 13.8cm
Product length: 41.3cm
Packsize height: 27.5cm
Packsize length: 53.3cm
Product width: 43.5cm
Product weight: 13.1kg
Packsize width: 57.6cm
Packaged weight: 16.2kg
AMPLIFICATION
THD: 0.002
S/N ratio: 116dB
CONTROL METHODS
Controls: On Device
Remote Control