Informacje

14 maja 2024 r.

Zanurz się głębiej: Przedstawiamy rekordbox ver. 7.0.0

Nowa technologia uczenia się oprogramowania, chmury i automatyzacji wspiera styl życia DJ-ów dzięki znacznie płynniejszemu, bardziej intuicyjnemu przepływowi pracy – wszystko jest łatwiejsze, od wyszukiwania muzyki i zarządzania nią po przygotowywanie utworów.

AlphaTheta Corporation ogłasza wydanie rekordbox dla Mac/Windows (wersja 7.0.0), kompletnej aplikacji dla DJ-ów, która integruje wszystko, od zarządzania muzyką po możliwości występów na żywo.

Ta duża aktualizacja rekordbox – używanego przez wielu DJ-ów na całym świecie, w tym niezliczonych profesjonalistów – przynosi ogromne ulepszenia w zakresie wydajności i zestawu funkcji. Dodano nową technologię uczenia się oprogramowania, chmury i automatyzacji, aby stworzyć drastyczną ewolucję oprogramowania, a także poprawiono obciążenia przetwarzania. Zauważysz, że czas i wysiłek potrzebny do znalezienia i zarządzania muzyką został znacznie skrócony, niezależnie od tego, czy szukasz utworów z dziesiątek milionów dostępnych w wielu serwisach streamingowych, czy z własnej ogromnej kolekcji. Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę, wszystkie utwory dodane do kolekcji mogą być teraz automatycznie filtrowane według różnych kategorii, z punktami cue automatycznie ustawionymi dla Ciebie, jeśli wybierzesz, a będziesz mieć możliwość udostępniania list odtwarzania.

Wszystko to, w połączeniu z nowo zaprojektowanym graficznym interfejsem użytkownika, sprawia, że wszystko, od zarządzania muzyką po przygotowanie koncertów, jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne, dzięki czemu możesz skupić się na kreatywności.

KLUCZOWE FUNKCJE

Nowa platforma i projekt graficznego interfejsu użytkownika przynoszą ogromną poprawę wydajności oprogramowania
 
Znacznie zwiększone obciążenie przetwarzania.

Cokolwiek musisz zrobić w rekordbox ver. 7, rób to bezstresowo. Zaktualizowana platforma pozwoliła zmniejszyć obciążenie procesora nawet o 56% w porównaniu do rekordbox ver. 6, dzięki czemu oprogramowanie działa znacznie płynniej. Ponadto, zużycie energii podczas uruchamiania zostało zmniejszone o 38% w porównaniu do rekordbox ver. 6, dzięki czemu komputer PC/Mac może pracować na zasilaniu bateryjnym przez dłuższy czas.

Odświeżony, płynniejszy graficzny interfejs użytkownika dla wygodnego przygotowywania muzyki
Każdy aspekt nowego graficznego interfejsu użytkownika w rekordbox ver. 7 został dokładnie przeanalizowany i zbudowany, aby pomóc w bardziej efektywnym przygotowaniu się do koncertów poprzez wygodny przepływ pracy. Całkowicie odświeżony design wykorzystuje najlepsze elementy z rekordbox ver. 6, dzięki czemu możesz natychmiast zrozumieć stan swojego systemu, a także wprowadza różne ulepszenia. Kolor klawiszy został zmieniony na niebieski, aby zwiększyć poczucie jedności ze sprzętem AlphaTheta i Pioneer DJ, a zarówno tryb ciemny, jak i jasny oferują lepszą użyteczność dzięki wyraźniejszemu grupowaniu elementów sterujących i lepszej widoczności kształtu fali.

Nowy system przeglądania skutecznie wyszukuje żądaną muzykę z szerokiej gamy źródeł

Przeglądarka multimediów

Czy kiedykolwiek czułeś się przytłoczony ogromną ilością dostępnej muzyki? rekordbox ver. 7 pomaga szybko znaleźć muzykę, którą chcesz odtworzyć. Przeglądarka multimediów, która zmieniła się z widoku drzewa na widok ikon, zapewnia dostęp do wybranych utworów w najkrótszym możliwym czasie podczas przeszukiwania różnych źródeł.

Nowy sposób przeglądania podczas korzystania z usług streamingowych

Utwory z serwisów streamingowych można teraz wyświetlać z naciskiem na wizerunek wykonawcy i okładkę albumu, co zapewnia bardziej intuicyjne, wizualne przeglądanie. Aby znaleźć więcej muzyki w ulubionym stylu, wystarczy kliknąć jedno z łączy do albumu lub listy odtwarzania, takie jak nazwa wykonawcy lub wytwórni, aby wyświetlić listę powiązanych utworów.

Filtr kolekcji

Szybko znajduj utwory ze swojej kolekcji – bez względu na to, jak jest duża – dzięki nowemu filtrowi kolekcji. Filtruj utwory według daty, gatunku, wykonawcy lub albumu.

Dwie funkcje Radaru wykorzystujące technologię uczenia się oprogramowania

Collection Radar odkrywa utwory z Twojej własnej kolekcji, co może prowadzić do ponownego odkrycia starych ulubionych utworów i utworów z przeszłości, o których całkowicie zapomniałeś. Tak więc, jeśli przygotowujesz się do grania w określonym miejscu lub na określonym wydarzeniu, możesz powiedzieć rekordbox, które utwory i jakie filtry chcesz dopasować, a oprogramowanie znajdzie podobne perełki w Twojej kolekcji.

Streaming Radar nawiguje nowe spotkania z utworami z serwisów streamingowych. Pobiera wyniki spośród dziesiątek milionów utworów i może nawet wyszukiwać utwory w wielu serwisach streamingowych, pomagając dodać nieodkryte wypełniacze parkietu do kolekcji i znaleźć utwory, których potrzebujesz, aby każda lista odtwarzania była idealna.

Nowa era dla przepływu pracy DJ-a: uczenie się oprogramowania i technologia automatyzacji znacznie skracają czas przygotowania.

Inteligentne tworzenie wskazówek

Dodaj utwór do swojej kolekcji rekordbox, a oprogramowanie automatycznie skonfiguruje Hot Cue i Memory Cue zgodnie z Twoimi preferencjami. Utwory z ustawieniami Hot Cue i Memory Cue są rejestrowane na liście odtwarzania do nauki. Oprogramowanie do nauki rekordbox ver.7 wychwytuje trendy, więc zwykłe pozycje punktów cue są automatycznie odzwierciedlane w innych utworach, co znacznie ułatwia wcześniejsze przygotowanie.

Układ podwójnego odtwarzacza.

Szybko sprawdzaj kompatybilność utworów i znajdź najlepsze punkty miksowania za pomocą układu Dual Player, teraz dostępnego w trybie eksportu. Operacje 2 odtwarzaczy są połączone, gdy Dual Player jest włączony za pomocą dedykowanego przycisku, dzięki czemu można odtwarzać/pauzować, poruszać się po przebiegach i kontrolować Beat Jump dla obu ścieżek jednocześnie. A dzięki funkcjom EQ Kill, Key Sync i Key Shift istnieje jeszcze więcej sposobów eksperymentowania z różnymi ścieżkami, dzięki czemu można je idealnie połączyć.

Widok kolumny

Jeśli korzystałeś z widoku kolumnowego w Finderze Mac, będziesz zaznajomiony z nowym widokiem kolumnowym w rekordbox ver. 7. Ta hierarchiczna struktura umożliwia przeglądanie list odtwarzania i folderów list odtwarzania przy jednoczesnym wizualnym sprawdzaniu ich hierarchii, oferując intuicyjny sposób wyszukiwania folderów i plików oraz wybierania i nawigowania po wielu listach odtwarzania i ścieżkach.

Wspólna lista odtwarzania

Udostępniaj listy odtwarzania znajomym i DJ-om. Metadane, takie jak kolejność utworów na liście, BPM, siatki i punkty cue, mogą być dołączone,* umożliwiając udostępnianie informacji w szerokim zakresie celów, w tym przygotowywanie zestawów back-to-back lub rozważanie setlist na festiwale.

*W przypadku udostępnienia listy odtwarzania zawierającej utwory z usługi przesyłania strumieniowego, każdy, kto chce korzystać z listy odtwarzania, będzie musiał posiadać subskrypcję tej samej usługi przesyłania strumieniowego. W przypadku udostępnienia listy odtwarzania zawierającej utwory przechowywane lokalnie na komputerze PC/Mac, utwory te nie będą dostępne dla innych współpracowników, dopóki sami nie zakupią muzyki.

Rejestracja właściciela umożliwia bezpłatne sterowanie wybranymi nowymi funkcjami w rekordbox ver. 7

Układ podwójnego odtwarzacza, filtr kolekcji, widok kolumn i inne płatne funkcje dodane w tej aktualizacji są dostępne bezpłatnie, gdy sprzęt DJ kwalifikujący się do rejestracji właściciela jest zarejestrowany na koncie AlphaTheta za pośrednictwem rekordbox ver. 7. Po zarejestrowaniu się jako właściciel, funkcje te mogą być używane, nawet jeśli sprzęt DJ nie jest podłączony do komputera PC/Mac.

* Zastrzeżenie: Specyfikacja i cena mogą ulec zmianie.